Nieuws » Bijeenkomsten van velhorst
Bodemcursus Landgoed Velhorst 19 september en 17 oktober 2026
Op 19 september en 17 oktober wordt door Arjen van Buuren de bodemcursus gegeven op Landgoed Velhorst.
Bodemcursus Landgoed Velhorst
Om een goed beeld te krijgen van de huidige status van een perceel, kunnen we de beoordeling opdelen in drie complementaire stappen: visueel, fysisch/biologisch en chemisch.
De visule beoordeling wordt met behulp van de profielspade onderzocht. Structuur, aggregaten, stabiele bodemkruimels, verdichting, beworteling en bodemleven.
Vervolgens de waterinfiltratiesnelheid: hoe snel neemt de bodem water op na een flinke bui? Een trage infiltratie duidt op slechte porositeit, verdichting of korstvorming.
Tot slot het Nmin. Het meten van minerale stikstof in de bodem is één van de meest directe manieren om te bepalen hoeveel stikstof er daadwerkelijk direct opneembaar is voor het gewas.
Afhankelijk van hoe diep je in de materie wilt duiken, van het praktische veldbezoek tot de wetenschappelijke onderbouwing, de cursus is voor een ieder toegankelijk.
Op 19 september en 17 oktober wordt de bodemcursus gegeven op Landgoed Velhorst. De cursus is van 10.00 uur tot 15.00, incl. lunch en het boek Gezonde bodem, gezond voedsel, gezonde toekomst. Aanmelden kan via de website.

